top of page

Zmrazené TRX - "ENERGIE"

Vzhledem k tomu, že se přechází na nový smartkontrakt, kde se fixně nastaví velmi nízké poplatky, tak tato pomůcka možná nebude mít takový význam jako předtím, ale přesto si pojem ENERGIE trochu vysvětlíme.

Peněženka TRONLINK v některých případech, kdy je třeba při přetížené síti "protlačit" odchozí transakce, využívá tzv. ENERGII. 

Zmíněnou ENERGII získáme velmi jednoduše. Malé množství tronů z našeho účtu "zmrazíme". Tyto trony bude peněženka TRONLINK využívat jako takzvaný pohon, když to bude potřeba. 

Nemusíte se bát, tyto zmrazené trony si můžete po uplynutí 72 hodin kdykoliv vybrat zpět, o nic nepřijdete, nic vám neubude, jsou pořád vaše.

Posledním obrázkem úplně dole bych rád vyvrátil jeden mýtus, protože se na to často ptáte - že když nebudete mít energii, tak se k vám nedostanou provize od spiloverů nebo vašich členů. Že se vám sice v historii objeví ale nepřipíšou se vám, jakoby se spálí naprázdno.

Vzhledem k tomu, že jsem si v době po prvním spuštění s peněženkou trochu hrál a na zkoušku jsem si zamrazil až 1000 TRX, zjistil jsem že i po tomto zamrazení a výsledné obrovské energii se mi v historii objevily tyto údajné "spálené provize". 

Pouze to vysvětluje, že se mi ukázaly provize jaké jsem mohl získat, ale nezískal, protože platby těchto uživatelů byly nakonec odmítnuty kvůli časovému limitu nebo byly z jakéhokoliv jiného důvodu neúspěšné.

Abych to tedy uzavřel, pokud nebudete mít zamraženou nějakou menší část tronů (100 - 200) může to ovlivnit maximálně vaše odchozí transakce, nic víc.

Jak vidíte, v červeném rámečku máme 0. Klikneme na ikonu v červeném kroužku pod kterou je napsáno FREEZE/UNFREEZE

1.JPG

Klikneme na ikonu ENERGY

2.JPG

Jakmile máme přepnuto na ENERGY, do okénka napíšeme nějakou menší částku v TRONECH

3.JPG

Zmrazím 200 TRONŮ. Ve spodním rámečku vidíte, kolik za to budu mít energie. Klikneme úplně dole na FREEZE.

4.JPG

Peněženka se nás ještě jednou zeptá jestli tuto částku chceme opravdu zamrazit. Potvrdíme že ano. 

5.JPG

Napíšeme své heslo a potvrdíme

6.JPG

Nyní mám dostatek energie pro odchozí transakce

7.JPG

Což můžete vidět i v hlavním náhledu peněženky. Všimněte si že můj balance je pořád stejný, počítají se tam i zmrazené trony. 

8.JPG

Obrázek o kterém jsem mluvil v úvodu (mýtus o spálených provizích)

10.JPG
bottom of page